Z początkiem czerwca 2015 r. Kancelaria rozpocznie współpracę ze Stowarzyszeniem Nowy Koliber w ramach projektu „Pomoc prawna pro bono dla seniorów zamieszkałych na terenie szczecińskiego obszaru metropolitalnego„. Projekt polega na dostarczaniu bezpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym dla osób w wieku 60+ zamieszkałych na terenie szczecińskiego obszaru metropolitalnego (miasta Szczecin i Świnoujście, gminy: Kołbaskowo, Dobra Szczecińska, Police, Nowe Warpno, Kobylanka, Stargard Szczeciński, Stepnica, Goleniów, Stare Czarnowo, Gryfino). Pomoc kierowana będzie do osób, które z uwagi na swą sytuację życiową i materialną nie mają możliwości uzyskania we własnym zakresie niezbędnej pomocy prawnej. Możliwe jest także udzielenie pomocy osobom głuchoniemym.

Pomoc będzie dotyczyła spraw z zakresu prawa: cywilnego (w tym spadkowego), rodzinnego, administracyjnego, publicznego, ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, prawa spółdzielczego, prawa karnego dla ofiar przestępstw. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie ustnej porady prawnej, a w razie potrzeby także możliwe jest uzyskanie pomocy w sporządzeniu pisma procesowego lub urzędowego.

Wszelkie informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Nowy Koliber

Uzyskanie pomocy wymaga wcześniejszego umówienia wizyty telefonicznie pod nr 698-675-254 lub elektronicznie na adres: kontakt@nowykoliber.pl

  • Plakat

Skomentuj